bursagaz yetkili servisi 0224 362 02 00  •  YETKİLİ BURSAGAZ ABONE MERKEZİ®  bursagaz yetkili servisi 0544 623 93 07

Radyatör Montaj ve Bakımı

RADYATÖR MONTAJ SERVİS BAKIM ONARIM HİZMETLERİ

Radyatör Montajı yaptırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bizi aramak. Sizin için gerekli olan bütün işlemleri biz hallediyoruz. Ev veya iş yerinize radyatör montajı ve BURSAGAZ ile ilgili işlemleri halletmeniz için gereken herşeyi yapıyoruz.

Radyatör Montajı ve Bakımı

Radyatörünüzün modeli ne olursa olsun aşağıdaki şekillerde görüldüğü gibi kalorifer tesisatına bağlayabilirsiniz. 

Yeni yapılacak olan tesislerde kullanılacak modelin önceden belirlenmesi ve tesisat altyapısının beğenilen model doğrultusunda hazırlanması gerekir. Aksi halde, duvar kazılması, fayans kırılması vs. gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığı yüksektir. 

Önceden model seçimi yapılmadan yapılan tesisat altyapısına uygun olarak beğendiğiniz modeli kullanmak özel imalata gireceği için size hem paradan hem de zamandan kaybettirecektir.

radyatör montajı Üstten Giriş Alttan Çıkış
Çok klasik bir bağlantı şeklidir. Kalorifer tesisatı boruları radyatöre sol taraftan ya da sağ taraftan altlı-üstlü bağlanır. Boruların yönünün sağda ya da solda olması radyatörün çalışmasını etkilemez. Bu yön tesisatın geliş yönüne uygun olarak seçilir. 

Bu tip bağlantı şekli radyatör yatay uzunluğunun 150 cm olmasına kadar uygulanabilir. radyatör genişliği 150 cm geçerse mutlaka aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere çapraz bağlantı yapılmalıdır.

   
radyatör montajı Çapraz Bağlantı
En sağlıklı bağlantı şeklidir. Radyatörlerin en verimli çalışması ancak bu bağlantının uygulanması ile mümkündür. 

Her durumda eni 150 cm’i geçen tüm radyatörlerde bu tip bağlantı şeklinin uygulanması verimlilik için bir zorunluluktur.

   
radyatör montajı Attan Giriş, Alttan Çıkış
Özellikle son yıllarda tesisat borularının bir kılıf içinden döşeme şapı içerisinden götürülmesi yaygınlaştığı için çok tercih edilen bir bağlantı şeklidir. 

Bu tip bir bağlantı yapılacaksa, radyatörlerin siparişi esnasında mutlaka satıcı firmaya bu konuda bilgi verilmelidir. Bu tip tesisat bağlantılar için üretilen radyatörlerin içine kısa devre oluşmaması için üretim sırasında yön tıkacı konur.

   
radyatör montajı Attan Giriş, Alttan Çıkış
Bu örneğimizde de yukarıdaki bağlantı şeklinde olduğu gibi bir uygulama yapılır. 

Buradaki şekilde, radyatörün alt köşelerinden tesisat bağlantısı gerçekleştirilmiştir. Bu durumda yine sipariş anında bunun belirtilmesi gerekir.

Ücretsiz Keşif

BURSA’nın neresinde olursanız olun, size bir telefon kadar yakınız.

Online ücretsiz keşif formunu doldurmak için tıklayın.

Kardeşler Mühendislik

Kardeşler Mühendislik uzman ekibi ve sektördeki deneyimi ile Bursa’da konut, site, işyeri ve fabrikalara doğalgaz, ısıtma, mekanik tesisat, projelendirme ve taahhüt hizmetleri veren Bursagaz yetkili firmasıdır.

Devamını Oku

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin:

Memnuniyet Köşesi

  • Can Arslan

    Bursagaz aboneliğimi en kısa sürede en iyi şekilde sorunsuz bir şekilde hizmete koydular çok teşekkür ederim ilgileri için sizinle çalıştığım için gerçekten çok mutluyum teşekkürler.
  • 1
  • 2

Bursagaz Yetkili Servisi

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
info (@) bursagazservis.com
+90 544.623.9307
+90 224.362.0200
© Design Bursa WebTasarım

Ücretsiz Keşif Formu